XPRT Fight Gear Nyrkkeilysäkit

Fight2Win-valikoima
Suunniteltu Alankomaissa

Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom

120,00
Koko: 100 cm

Noudettavissa toimipisteestä Fight2Win - Waddinxveen

Yleensä valmiina tunnin kuluessa

  • Vain nouto showroomistamme Waddinxveenissä
  • Neuvoja myymälässämme
Toimitus ja palautukset

⚠️ Huomio: tätä tuotetta ei toimiteta. Painavat tai suuret tuotteet, kuten nyrkkeilysäkit, ovat noudettavissa ainoastaan showroomistamme Waddinxveenissä.

Showroomimme ja myymälämme

Oikea myymälä, ei pelkkä verkkokauppa.
Fight2Winillä on fyysinen showroom Waddinxveenissä, jossa voit tutustua kaikkiin tuotteisiin ja kokeilla niitä. Emme ole dropshipping-yritys – kaikki tuotteet ovat varastossa, ja pakkaamme ja lähetämme ne itse.

Aukioloajat:
Maanantaista lauantaihin: 10:00–16:00
Sunnuntai: suljettu

Osoite:
Steur 5, 2742 ZW Waddinxveen — Katso Google Mapsissa

Tuotteen ominaisuudet
Merkki XPRT Fight Gear
Kohderyhmä Lapset, Aikuiset
Taso Kaikki tasot
Materiaali Bisonyl
Väri Musta
Koko 100 cm
Erikoisuus Fight2Win-valikoima
Paino 25 kg
Mitat 100 x 35 cm
Design Suunniteltu Alankomaissa
Koko tiedot
Pituus Painot
100 cm 25 kg
120 cm 40 kg
150 cm 50 kg
180 cm 65 kg

Painot ovat suuntaa-antavia ja voivat vaihdella eräkohtaisesti.
Huolto, pesu & säilytys
  • Pyyhi nyrkkeilysäkin ulkopinta hieman kostealla liinalla hien ja lian poistamiseksi. Älä käytä voimakkaita puhdistusaineita, sillä ne voivat vahingoittaa materiaalia ja lyhentää nyrkkeilysäkin käyttöikää.
  • Varmista, että nyrkkeilysäkki roikkuu kuivassa ympäristössä homeen ehkäisemiseksi.
  • Käytä kerran kuukaudessa nahkarasvaa/nahanhoitoainetta halkeilun ja kuivumisen ehkäisemiseksi (nahkaisten nyrkkeilysäkkien tapauksessa).
  • Käytä aina säkkihanskoja ja/tai nyrkkeilysiteitä.
  • Tarkista ketju ja ripustusjärjestelmä kulumisen varalta. Jos ne ovat vaurioituneet, ne on vaihdettava.
  • Ajan myötä nyrkkeilysäkki ”painuu kasaan”. Täyte tiivistyy painovoiman vaikutuksesta. Yleensä voit täyttää nyrkkeilysäkin itse yläkautta sopivalla täytteellä.

Aiheeseen liittyvät kokoelmat

Aiheeseen liittyvät tuotteet

XPRT Fight Gear Phantom Nyrkkeilysäkit

Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom on ammattikäyttöön tarkoitettu riippuva nyrkkeilysäkki nyrkkeilyyn, potkunyrkkeilyyn ja thainyrkkeilyyn – valmistettu tuhoutumattomasta Bisonyl-materiaalista, täytetty tekstiilisilpulla ihanteellisen kovuuden saavuttamiseksi. Saatavana useina pituuksina.

Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom – etunäkymä

Minkä koon tarvitset?

Aikuisille, jotka haluavat sekä potkia että lyödä, 150 tai 180 cm on oikea valinta – säkki roikkuu tällöin sopivalla korkeudella sekä matalia että korkeita potkuja ja lyöntejä varten. Lisäksi säkki on miellyttävän painava eikä heilu joka suuntaan.

Haluatko harjoitella vain lyöntejä ja nyrkkeilyä? Silloin myös 100 cm riittää – se on edelleen riittävän painava vakaaseen harjoitteluun.

Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom – yksityiskohta

Bisonyl-ulkokerros – täytetty ja ketju mukana

Tuhoutumaton Bisonyl-ulkokerros on ommeltu erityisen tukevasti repeämisen estämiseksi. Tekstiilisilpulla tehty painava täyte tarjoaa ihanteellisen kovuuden intensiiviseen potku- ja lyöntiharjoitteluun. Toimitetaan täytettynä, sisältäen 4-pisteketjun ja jousiha'an.

XPRT Fight Gear on Fight2Winin oma tuotemerkki – aktiivisina kamppailu-urheilijoina tiedämme paremmin kuin kukaan, mitä vaatimuksia hyvän nyrkkeilysäkin on täytettävä.

Huomio: tämän nyrkkeilysäkin voi noutaa vain showroomistamme Waddinxveenissä – sitä ei voida lähettää.

Erityisominaisuudet

  • + Täytetty tekstiilisilpuilla ja puuvillatupoilla

    Täytetty tekstiilisilpuilla ja puuvillatuppoilla ihanteellisen kovuuden ja vaimennuksen takaamiseksi jokaisella lyönnillä tai potkulla.

  • + Erittäin vahvat ompeleet – eivät repeydy irti

    Erityisen vahvasti ommeltu repeämisen estämiseksi kovassa käytössä.

  • + Toimitetaan kattokiinnitykseen tarkoitetun ketjun kanssa

    Mukana toimitetaan ketju jotta nyrkkeilysäkki voidaan kiinnittää suoraan kattoon.

Taistelijoiden suunnittelema taistelijoille Taistelijoiden suunnittelema taistelijoille

Kehässä jokaisella yksityiskohdalla on merkitystä. XPRT Fight Gear ei ole tehty miten sattuu — se on taottu taistelun kuumuudessa ja muovautunut päivittäisen harjoittelun kurinalaisuudessa.

Varhaisiin aamuihin, viimeisiin toistoihin ja kesyttämättömään voitontahtoon. Kun sinä annat kaikkesi, varusteet antavat sinulle tarvitsemasi tuen. ”Kurinalaisuus voittaa motivaation, joka kerta.”

Fight2Win-valikoimaFight2Win-valikoima

Tämä tuote kantaa Fight2Win Valinta laatumerkkiä – henkilökohtainen suosituksemme, joka perustuu vuosien kokemukseen kamppailu-urheilusta. Valitsemme vain tuotteita, jotka erottuvat edukseen hinta-laatusuhteen, kestävyyden ja käytännön suorituskyvyn osalta.

Fight2Win Valinta -tuote on kategoriansa paras: ainutlaatuinen, asiantuntijoidemme testaama ja salilla hyväksi todettu. Kun suosittelemme sitä, seisomme nimemme takana.

Vinkkejä nyrkkeilysäkkeihin

Muistathan hankkia oikeat kiinnitystarvikkeet, kuten kattokoukun tai ketjusetin, jotta voit ripustaa nyrkkeilysäkin turvallisesti.

Usein kysytyt kysymykset — Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom

Mille lajeihin Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom sopii?

XPRT Phantom sopii nyrkkeilyyn, potkunyrkkeilyyn, thainyrkkeilyyn, MMA:han, Krav Magaan, taekwondoon, budoon, cardio boksen -harjoitteluun ja personal trainingiin — lapsille ja aikuisille kaikilla tasoilla.

Mistä materiaalista Bokszak XPRT Phantom on valmistettu?

Ulkopinta on valmistettu erittäin kestävästä bisonyylistä ja ommeltu erityisen vahvasti repeytymisen estämiseksi. Täyte koostuu tekstiilisilpusta, joka tarjoaa ihanteellisen kovuuden lyönti- ja potkuharjoitteluun.

Toimitetaanko Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom ketjun kanssa?

Kyllä, XPRT Phantom toimitetaan 4-pisteketjun ja jousiha'an kanssa – heti käyttövalmiina.

Sopiiko Bokszak XPRT Phantom myös lapset?

Kyllä, XPRT Phantom sopii sekä lapsille että aikuisille ja kaikentasoisille käyttäjille.

Voinko tilata Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom -tuotteen verkosta ja saada sen toimitettuna?

Ei, Nyrkkeilysäkki XPRT Phantom on noudettavissa ainoastaan showroomistamme. Tule paikan päälle katsomaan sitä henkilökohtaisesti ja ottamaan se mukaasi.

Mikä on XPRT-brändin tausta?

XPRT Fight Gearin tarina alkaa vuonna 2005. Innostunut kamppailu-urheilija ja yrittäjä haaveilee jo vuosien ajan myymälästä, joka on täynnä upeimpia kamppailuvarusteita ja joka on kaikkien saatavilla ja saavutettavissa.

Henkilökohtaisten kokemustensa, kuten harjoittelujaksojen, seminaarien, kilpailujen ja tutkimustyön, ansiosta hänelle on muodostunut selkeä kuva siitä, miten hän voisi tarjota kamppailu-urheilua, taistelulajeja ja kamppailu-urheilutuotteita uudella vuosituhannella laajemmalle yleisölle.

Laajan Thainyrkkeily-, nyrkkeily-, karate- ja ennen kaikkea ITF Taekwon-do -kokemuksensa pohjalta Fight2Win ottaa ensimmäiset askeleet kohti täydellistä tuotevalikoimaa. Aluksi tarjolla on yksinomaan ITF Taekwon-do puvut ja suojavarusteet tuotemerkin ja Taekwon-do.nl-verkkosivuston alla.

Sen jälkeen syntyy slogan: Fight2Win. Lopulta muiden kamppailu-urheilijoiden ja graafisten suunnittelijoiden avulla syntyy logo ja nimi uraauurtavalle ja edulliselle kamppailu-urheilubrändille: XPRT Fight Gear!

Sinulla on motivaatio, meillä on varusteet
XPRT Fight Gear

Hollantilaisen XPRT Fight Gear -brändin tarina alkaa vuonna 2005. Innostunut kamppailu-urheilija ja yrittäjä on jo vuosien ajan haaveillut liikkeestä, joka on täynnä parhaita kamppailuvarusteita ja jonka tarjonta on kaikkien saatavilla.

Henkilökohtaisten kokemustensa, kuten harjoittelujaksojen, seminaarien, kilpailujen ja tutkimustyön, ansiosta hänelle on muodostunut selkeä näkemys siitä, miten kamppailu-urheilua, taistelulajeja ja kamppailu-urheilutarvikkeita voidaan tarjota laajemmalle yleisölle uudella vuosituhannella.